Instalacja wentylacja

Dystrybucja powietrza opiera się na montażu systemu rur elastycznych typ  FLX-HDPE-A  75mm lub 50mm z powłoką antybakteryjną wykonaną na bazie tlenku srebra zapobiegającą rozwojowi mikroorganizmów i zabezpieczającą instalację przed rozwojem bakterii i pleśni. System uzupełniają projektowane przez nas indywidualnie dla każdego budynku rozdzielacze wykonane ze stali ocynkowanej (opcja ze stali nierdzewnej) i skrzynki rozprężne wykonane z  poliwęglanu lub stali ocynkowanej (opcja ze stali nierdzewnej).

W zależności od momentu w którym zgłoszą się do nas Inwestorzy rozprowadzenie rur odbywa się:

dla parteru:

– na podłodze piętra – co jest rozwiązaniem optymalnym z punktu widzenia kosztów ukrycia systemu

– pod sufitem parteru – konieczność wykonania zabudowy np. kartonowo-gipsowej

dla piętra:

– pod/nad kleszczami więźby

– na podłodze stropu

Rozdzielacze zasilane są powietrzem z centrali rekuperacyjnej za pomocą kanałów płaskich lub kanałów SPIRO o przekrojach stosownych do policzonych przez na wydajności. Całość systemu uzupełniają elementy łączne, anemostaty, kratki wentylacyjne oraz czerpnia i wyrzutnia.

 

Etapy montażu instalacji

  1. Kontakt z nami i prośba o przesłanie dokumentacji projektowej budynku
  2. Wykonanie wstępnej oferty cenowej
  3. Spotkanie z Inwestorem – na budowie lub w biurze – w zależności od zaawansowania prac budowlanych/projektowych. Przedyskutowanie oferty, wybór rozwiązań.
  4. Podpisanie umowy
  5. Nasz nadzór nad etapami prac budowlanych i instalacyjnych w celu przygotowania budynku do instalacji rekuperacji
  6. Wykonanie instalacji wraz z montażem rekuperatora – 2 do 5 dni roboczych w zależności od stopnia skomplikowania inwestycji, przy czym montaż centrali może być przesunięty w czasie.
  7. Regulacja wydajności – wykonywana po uruchomieniu centrali
  8. Szkolenie z obsługi urządzenia
  9. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

 

UWAGA

Posiadamy ponad 20 letnie doświadczenie w zakresie instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania dzięki czemu już na etapie projektowania wentylacji unikamy tzw. konfliktów z ww instalacjami. Ma to szczególne znaczenie w redukowaniu kosztów związanych z koniecznością wykonania zabudowy.